Etsy

Etsy Nedir ?

Etsyblog

Online alışveriş başladı başlayalı, insanların ürün satın alma biçiminde devrim yarattı. Sadece birkaç tıklama ile müşteriler evlerinden hiç çıkmadan tam olarak aradıklarını bulabiliyorlar. Etsy de online alışverişe imkan yaratan; satıcıları alıcılarla buluşturan önemli e-ticaret platformlarından biri haline geldi. Kişisel ürün üretenlerin, zanaatkarların ve vintage satıcıların ürünlerini çevrimiçi satmalarına olanak tanır.

Etsy; el yapımı, eski ürünler ve en son trendlerde uzmanlaşmıştı. Bu da onu benzersiz ürünler bulmak için mükemmel bir platform haline getirdi. Ek olarak Etsy, satıcıların işlerini daha etkin bir şekilde yürütmelerine yardımcı olmak için ödeme sistemleri desteği, nakliye etiketleri ve müşteri desteği gibi hizmetler de sağlar.

Etsy gibi platformların yükselişiyle müşteriler artık daha geniş bir ürün yelpazesine erişebiliyor. Bu gibi global e-ticaret siteleri, alışveriş yapanlara kolaylık sağlamanın yanında; doğru ürünü bulma imkânı ve güven sunarak onları sorunsuz bir alışveriş deneyimi isteyenler için ideal hale getiriyor.

WhatsApp Image 2023 05 30 at 10.31.01

Etsy’de Ne Satılır?

etsy1 min

Etsy; takı-aksesuar, giyim, ev dekorasyonu ve benzeri olmayan sanat ögelerini içeren ürünlerin, el yapımı ve seri üretim olmayan ürünlerin satışı için mükemmel bir platform. Sanatsal yeteneğiniz varsa veya ahşap işçiliği ve deri işçiliği gibi geleneksel malzemelerle el işçiliği konusunda uzmansanız, Etsy platformu ürünlerinizi sergilemek için mükemmel bir yer.

Antikalar veya nostaljik vintage ürünlere sahipseniz kesinlikle yine Etsy sizin için doğru pazar yeri olacaktır. Platforma üye olan ve mükemmel ürünü arayan milyonlarca alıcı var, bu nedenle satmayı seçtiğiniz her şey muhtemelen başarılı olacaktır.

etsy2 min

Size 2022 yılının en çok satan ürünlerini de aktaralım: Etsy’de satılan en popüler ürün el yapımı takılardı.

Etsy pazar yeri araştırma şirketi Marketplace Pulse tarafından yapılan analize göre;

  • El yapımı takılar, 2022 yılında platformda yapılan tüm satışların %17,6’sını oluşturdu.
  • Diğer popüler öğeler arasında baskı yapılan-kişiselleştirilmiş ürünler, kırtasiye malzemeleri ve çıkartmalar (%12,4), ev dekorasyonu (%6) ve giysiler (%4) yer aldı.
  • Ek olarak, tüm siparişlerin yaklaşık %11’i olan vintage ürünler yüksek talep gördü.

Alışveriş yapanlar,  ihtiyaçları için Etsy’ye güvenmeye devam ettikçe, bu kategorilerin önümüzdeki yıllarda da popüler olmaya devam edeceği kesin.

Etsy Ne Zaman Kuruldu? Etsy Açılımı Nedir?

etsy3 min

Etsy, Haziran 2005’te girişimciler Rob Kalin, Chris Maguire ve Haim Schoppik tarafından kuruldu. Şirket işe, el yapımı ürünler ve vintage ürünler için çevrimiçi bir pazar yeri olarak başladı. O zamandan beri sanat, zanaat malzemeleri ve dünyanın dört bir yanından benzersiz hediyeler için tercih edilen en büyük çevrimiçi pazarlarından biri haline geldi.

Son raporlara göre her ay 35 milyondan fazla kişi Etsy kullanıyor ve 2 milyondan fazla aktif satıcı, çeşitli kategorilerde 60 milyondan fazla ürün sunuyor. Platform, müşterilerine güvenilir bir alışveriş platformu sağlamış olmakla birlikte kendisi aracılığıyla el yapımı ve benzersiz ürünlerini satarak geçimini sağlayabilen büyük bir bağımsız üreticiler topluluğu da yarattı.

Peki Etsy ismi nereden geliyor? Etsy, “Exquisite Selection, Tremendous Treasure, Your Specialty” (“Zarif Seçim, Muazzam Hazine, Size Özel”) anlamına gelir. İsim, şirketin yaratıcı bireylere ve işletmelere benzersiz eşyalarını ve ev yapımı ürünlerini tanıtmaları için çevrimiçi bir platform sağlama misyonunu yansıtıyor. Etsy, kullanımı ve keşfedilmesi kolay bir pazar yeri olarak; sanatkarların, zanaatkarların ve vintage satıcılarının tutkularını dünyanın her yerinden insanlarla paylaşmalarını sağlıyor.

Etsy Plus Nedir?

etsyplus min

Etsy Plus, satıcılara çeşitli ek avantajlar ve hizmetler sağlayan premium üyelik seçeneğidir. Etsy Plus üyeleri; özel müşteri hizmetleri desteği, özel markalama seçenekleri ve diğer Etsy satıcılarından özel indirimlere erişim sağlar. Ek olarak, Etsy Plus üyeleri, işlerini büyütmelerine yardımcı olacak promosyon araçlarının yanı sıra ücretsiz lojistik malzemeleri de alabilir.

Etsy’de satış yapmak istediğiniz kategoride en kaliteli üreticileri ve ürünleri PrinWork’te bulabilirsiniz. Böylece e-ihracat sürecinizde zamandan tasarruf sağlarken istediğiniz ürünü bulma konusunda da geniş ürün havuzundan faydalanabilirsiniz.


Bu makaleyi beğendiyseniz lütfen paylaşın 😊

Sık Sorulanlar

  • ETSY Nedir? Etsy online alışverişe imkan yaratan; satıcıları alıcılarla buluşturan önemli e-ticaret platformlarından birisidir.
  • Etsy Açılımı Nedir? Etsy, “Exquisite Selection, Tremendous Treasure, Your Specialty” (“Zarif Seçim, Muazzam Hazine, Size Özel”) anlamına gelir.
  • Etsy’de Ne Satılır? Etsy; takı-aksesuar, giyim, ev dekorasyonu, el yapımı ve seri üretim olmayan ürünlerin satışı için mükemmel bir platform.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir