Etsy

ETSY Satış Yapmak

Etsy Satış Yapmak

Kişiselleştirilmiş baskı ürünler yapıyor ve onları satmak mı istiyorsunuz? Ancak nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Etsy’de satış yapmak, para kazanmanın ve işinizi büyütmenin harika bir yoludur. Kişiselleştirilmiş ürünler satmak heyecan verici bir yolculuk olabilir ve bu konuyu irdelemeden önce dikkate alınması gereken birçok husus vardır. Bu blog yazısında merak ettiklerinize değineceğiz.

Öncelikle; ürün seçme, mağaza kurma, fiyatlandırma planları oluşturma, ürünlerinizi pazarlama gibi konuları ele alacağız. Ayrıca, kişiselleştirilmiş baskı ürünlerinde; işinizin rekabette öne çıkmasını ve uzun vadede başarılı olmasını nasıl sağlayacağınıza dair ipuçları da vereceğiz. Elinizdeki bu kaynak sayesinde harika iş yaratmaya ve onu başarının yeni doruklarına taşımaya hazır olacaksınız.

etsyy1 min
 • Ürün Seçme:

  Etsy’de doğru ürünleri seçmek, başarılı bir satıcı olmanızın temelidir. Dünya genelinde talep görenleri keşfetmeli ve platformda başarı sağlamış diğer diğer satıcılardan feyz almalısınız. Bu araştırmalar sonucu rekabet avantajı sunan ürünleri seçebilirsiniz. Tabii bunları tek tek mi araştıracağım diye düşünüyorsanız biz o kısmı çözdük. PrinWork’te en trend ürünleri keşfedebilirsiniz.

 • Mağaza Kurma:

  Bir Etsy mağazası oluşturmak oldukça kolaydır. Ürünleriniz için fotoğraflar, açıklamalar, fiyatlar ve lojistik ayrıntılarını içeren listeler oluşturmanız gerekir. Buna e-ticaret terminolojisinde listing yapmak deniliyor. İlanlarınız yayınlandıktan sonra, alıcılar bunları doğrudan mağazanızdan satın alabilir. Mağazanızın sorunsuz çalışmasını sağlamak için ayrıca ödemeleri işleme koymanız ve müşteri hizmetlerini doğru yönetmeniz gerekir. Sonuç olarak; Etsy’de satış yapmak, dünyanın dört bir yanından benzersiz ve kişisel baskı ürünler arayan müşterilerle bağlantı kurmanıza yardımcı olacaktır.

 • Fiyatlandırma:

  Ürünlerinizin fiyatlandırmasının makul olduğundan emin olmalısınız. Çeşitli faktörlerin göz önünde bulundurmanız gerekir. İlk olarak maliyette size en uygun olanı aramalısınız. Sonra rakip analizi yapmalı ve rakipleriniz yerine tercih edilebilir fiyatları belirlemelisiniz. Nakliye masrafları, Etsy ek ücretleri ve vergisel diğer masrafları da dikkate almalısınız. Tabii son olarak her üründen ne kadar kar elde etmeniz gerektiğini de hesaba katmalısınız. İndirimler belirlemek, kampanyalar oluşturmak da işin daha sonraki aşamaları olacaktır. Etsy fiyatlandırmasında anahtar kelime dengedir. Yeterli kar marjı korunurken en rekabetçi fiyatı siz vermiş olmalısınız.

  WhatsApp Image 2023 05 30 at 10.31.01

Etsy Hesap Açma İşlemi

etsyy2 min

Etsy’de hesap açma işlemi oldukça basittir.

Öncelikle, e-posta adresinizle ücretsiz bir hesap oluşturmanız ve bir mağaza adı seçmeniz gerekir. Ardından adres ve telefon numarası gibi kişisel bilgilerinizi girmelisiniz. Daha sonra Etsy’nin hizmet şartları ve gizlilik politikasını kabul etmeniz istenilecektir.

Bu aşama da tamamlandıktan sonra ürün fotoğraflarınızı, açıklamalarınızı ve diğer bilgileri girerek mağaza profilinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Son olarak müşterilerinizden gelen siparişlerden ödeme alınabilmesi için mevcut bir ödeme yöntemi bağlamalı ya da Etsy’nin kabul ettiği ödeme seçeneklerinden birini eklemelisiniz.

Tabii başarılı bir mağazaya sahip olmak için Etsy hesap açma işlemi yapmış olmak yeterli değil. Mağazanızın iyi organize edildiğinden emin olmalısınız. Müşterilerin gezinmesi kolay olmalı, her ürün için çekici ve yüksek kaliteli ürün fotoğrafları yüklemelisiniz. Açıklamalarınız net oluşturulmalı. Ek olarak, herhangi bir soruya veya soruna hızlı yanıt vererek müşteri hizmetlerinde çok iyi olmalısınız.

Bununla birlikte müşterilerinizin ürünlerinizi satın almaya teşvik etmelisiniz. İndirimler ve son dakika fırsatları yapabilirsiniz. Son olarak potansiyel alıcıların arama aracılığıyla mağazanızı/ürünlerinizi daha kolay bulabilmesi için anahtar kelime araştırması yapmalısınız. Ürün başlıkları ve açıklamalarını optimize etme gibi SEO taktiklerini kesinlikle kullanmalısınız.

Bu adımlar atıldığında ve PrinWork’te ürünlerinizi bulduğunuzda, başarılı bir Etsy satıcısı olma yolunda emin adımlarla ilerleyeceksiniz!

Sık Sorulanlar

 • Etsy’de Nasıl Satış Yapılır? Dünyaca ünlü pazar yeri Etsy’de bağımısz bir satıcı veya şirket olarak hesap açabilir ürünlerinizi listeleyerek e-ihracat ile kazanç sağlayabilirsiniz.
 • Etsy’de Nasıl Hesap Açılır? Etsy’de şirket veya bireysel olarak hesap açmak için gerekli belgeleri sağlayarak satıcı hesabınızı hızlıca oluşturabilirsiniz. Ardından ürünlerinizi listeleyerek satışa başlayabilir ve Türkiye’den ödemelerinizi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir