Uncategorized @tr

Printful Nedir? Nasıl Kullanılır? Printful Rehberi

Printful-Nedir-Nasil-Kullanilir

Printful, stok tutma zorunluluğu olmadan, kişiye özel ürünler yaratmamızı sağlayan bir platformdur. Sunulan hizmetler sayesinde iş yükümüzü en az seviyeye indirir. 

Ürünlerin görsel tasarımlarını oluşturduktan sonra, Printful tasarımlarımızı ürünlere dönüştürür ve doğrudan müşteriye gönderir. Ödemeler ise de aynı platform üzerinden kredi kartı üzerinden gerçekleştirilir. Ürün satışı yapıldığında, karttan ödeme alınır ve işlem başlatılır. Kâr marjını belirleme ise tamamen size aittir.

Printful Nedir? Nasıl Kullanılır?

Printful-Nedir

Bu platformu kullanmadan önce bir online satış sitesine veya herhangi bir e-pazar yerine kayıtlı olmanız gerekmektedir. Printful hesabınızı printful.com adresinden oluşturabilirsiniz. Hesabınızı sisteme entegre ettikten sonra ürünlerinizi otomatik olarak sergileyebilirsiniz. Başlangıç seviyesindeyseniz, Etsy’i önerebiliriz. Çünkü Etsy’nin başlangıç maliyetleri daha düşüktür.

Printful İle Hangi Ürünleri Tasarlayabilirim?

Printful-Nasil-Kullanilir-

Printful’da tasarım seçenekleri oldukça geniştir, günlük hayatta kullanılan birçok ürünü özelleştirebilirsiniz. Mevsimsel veya tematik ürünler oluşturabilir, giysilerden telefon kılıflarına, hatta termoslara kadar çeşitli ürünler tasarlayabilirsiniz. Eğer grafik konusunda deneyiminiz yoksa lisanssız görselleri kullanabilirsiniz. Tasarımınız hazırladıktan sonra, görselleri veya kendi tasarımlarınızı ürünlere entegre ederek satışa sunabilirsiniz.

Printful’da Geri İade Oluyor mu?

Printfulda-Geri-Iade-Oluyor-mu

E-ticaret işinin en zor yanlarından birisi de ürün iadeleridir. Tasarım odaklı ürünlerde iade nadiren yaşanır. Siz bu durumun hiç yaşanmamasını istiyorsanız, ürün açıklamasında iade ve değişim olmadığını belirtebilirsiniz. Ayrıca ürün özelliklerini detaylı bir şekilde eklemek önemlidir. Kendi web siteniz üzerinden bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Tasarım aşamasında ek bir uyarı metni ekleyebilirsiniz. 

Ürün Başı Kazanç Komisyonu Oranı Nedir?

Urun-Basi-Kazanc-Komisyonu-Orani-Nedir

İşin en avantajlı yanı budur. Stoksuz e-ticarette satıcılar ürünlerinin satış fiyatını kendileri belirleyebilirler. Printful’da size komisyon oranınızı belirleme özgürlüğü tanınır. Belirlediğiniz oranı girdiğinizde otomatik olarak ürün fiyatı hesaplanır. Fiyatlandırmayı kişiye özel tasarımı göz önünde bulundurarak yapmanız önemlidir. Bu tarz iş modellerinde genellikle komisyon oranı %40 gibi bir seviyede düşünülür. Ancak bu öneriye bağlı kalmak zorunda değilsiniz; ürüne göre komisyon oranınızı istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz.

Printiful ile birlikte Türkiye’den de satış yapabilirsiniz. Ancak, Printful’u Türkiye’de kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır.

Öncelikle, Printful platformunun üretim ortaklarının çoğunluğu ABD ve Avrupa’da yer almaktadır. Bu durum, Türkiye’ye yapılan gönderimlerde kargo süreleri ve maliyetlerinde farklılıklar yaratabilir. Bununla birlikte, PrinWork’un dünya genelindeki lojistik merkezlerinden hızlı ve güvenilir sevkiyatlarla dünyanın her köşesindeki müşterilere ulaşabilirsiniz. PrinWork ile, siparişlerinizi platform üzerinden ShipEntegra aracılığıyla 220’den fazla ülkeye gönderme avantajına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, çeşitli lojistik firmalarını kullanarak gönderim yapma esnekliği de sunulmaktadır. Bu yazıda Printful nedir? Nasıl Kullanılır? sorularını yanıtladık. Daha fazla bilgi için “Küresel Pazarda Satış Yapmanın Yolları” adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir