Amazon

Amazon’da Satış Nasıl Yapılır?

Amazon Satis

Amazon’da satış yapmak birçok satıcı için büyük fırsatlar sunmaktadır. Sen de aşağıdaki adımları uygulayarak Amazon’da satış yapmaya hızlıca başlayabilirsin. Böylece globalde e-ticaretini sürdürerek kazancını artırabilir ve Amazon’un sunduğu avantajlardan yararlanabilirsin.

32

1. Amazon Hesabınızı Açın:

Amazon’da satış için öncelikle Amazon Seller Center’dan hesabını açabilirsin. Burada sana bireysel ve profesyonel olmak üzere iki farklı hesap açma türü seçeneği sunulur. Profesyonel hesap türü seçeneği  ile daha fazla satış yapabilir ve gelişmiş özellikleri kullanabilirsin. Hesap açma aşamasını hatasız yapmak ve daha fazla bilgi için blog yazılarımızı okuyabilirsin.

2. Amazon’da Satış için Gerekli Bilgileri Yükleyin

Amazon’da satış yapabilmek için şirket sahibi olman gerekir. Bundan dolayı şirketinin varlığını görmek için senden bazı bilgi ve belgeler istenir. Bu aşamada bilgilerini eksiksiz ve hatasız sisteme girmelisin. Amazon’da satışa başlaman için senden istenen bilgiler aşağıdakilerdir. Çok ortaklı ve daha büyük ölçekli şirketlerde ise başka belgelerde talep edilebilir.

-Güncel ve kullanılan bir kredi kartı

-Şirket telefon numarası

-İşletme türünün bilgisi

-Sicil ve vergi numarası

-Şirket adresi

-Birinci şahsın kimlik bilgileri, telefon numarası, doğum tarihi ve yeri

-Gelirin yatırılacağı banka hesap bilgileri

3. Mağazanıza Ürünlerinizi Girin

Yurtdışına satış yaparken öncelikle iyi bir pazar araştırması yapmalısın. Bunun için İnternette Ne Satılır blog yazımızı okuyabilirsin. Ayrıca PrinWork’te ki üreticilerin ürünlerine göz gezdirebilir ve uygun fiyatlı ürünlerle kazançlı bir e-ticarete sahip olabilirsin. Satacağın ürüne ve mağazanın kategorisine karar verdikten sonra artık ürünlerini yükleme sırası geldi. Satışı yapılacak ürünler 15 temel ürün kategorisinden birinde yer alacak şekilde yüklenmelidir.
Bu aşamada kategori dışında fiyat, stok durumu, EAN, UPC ya da ISBN kodu, tam adı, detaylı tanım, ürünlere ait görselleri de sisteme eksiksiz giriş yapmalısın.

4. Satış Yapmaya Başlayın

Amazon’da mağazan onaylandı ve ürünlerini yükledin. Şimdi sıra geldi Amazon’dan yurt dışına satış yapmaya. Bu aşamada satış yaparken müşteri memnuniyetini artırarak, Amazon algoritmasının istediği şekilde e-ticaretini yönetmelisin.

Amazon Yurtdışı Satış Nasıl Yapılır?

30 3

Amazon yurt dışına satış yapmak isteyenler için oldukça mantıklı bir seçim yeridir. Çünkü Amazon alıcılar arasında sağladığı güvenden dolayı alışveriş yapmak isteyenlerin ilk uğradığı pazar yeridir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki Amazon yurtdışı satış yaparken ürünlerini 5 kat fazla kişi görebilir. Böylece e-ihracata bir adım önde başlayabilirsin.
Yurt dışına satış yaparken dikkat edeceğin bir diğer nokta ise nakliye ve lojistik hizmetidir. Çünkü Amazon satıcılarına belli bir kargo hizmeti sunmaz ve bunun yanında ücretsiz kargo politikası kapsamına giren gönderilerde sorumluluk satıcıya aittir.
Sana tavsiyemiz Amazon’da müşteri memnuniyetinden, mağaza puanlamalarına kadar birçok faktörü etkileyen kargo işlemlerini ShipEntegra ile yapman olacaktır. ShipEntegra’yı seçmen sana birden fazla avantaj ve kolaylık sağlayacaktır. ShipEntegra’nın Amazon ile entegrasyonu sayesinde hesabına düşen siparişlerini otomatik olarak olarak onaylayabilir, kargo aşamalarını sen ve alıcın adım adım izleyebilir ve mobil uygulama ile tek bir yerden bütün mağazalarının lojistik hizmetini yönetebilirsin. Amazon’da  ShipEntegralı olmanın avantajlarını öğrenmek için blog yazılarımızı okuyabilirsin.

WhatsApp Image 2023 05 30 at 10.31.01

Amazon’da Satışını Artıracak Tüyolar

Amazon’da satış yapmak sadece ürün yükleme ve mağaza açmadan ibaret değildir. Bunun yanında uygulayacağın bazı stratejiler ile müşteri sayını, sadakatlerini ve yeni potansiyel müşteriler ile tanışma olasılığını artırabilirsin. Sana önerebileceğimiz stratejiler ile e-ihracatını doğru ve kazançlı bir şekilde yönetebilirsin.

Ürün Açıklamalarınızı Optimize Edin

İyi bir ürün açıklaması, potansiyel müşterilerin dikkatini çekmek için önemlidir. Anahtar kelimeleri stratejik bir şekilde kullanarak açıklamalarınızı optimize edin. Ürünün özelliklerini ve faydalarını vurgulayın. Ayrıca, doğru dil ve dilbilgisi kullanımına dikkat edin.

Müşteri İncelemelerine Önem Verin

Amazon’da yurt dışı satış yaparken, müşteri incelemeleri büyük bir öneme sahiptir. Müşterilerinizin ürünlerini değerlendirmelerine ve yorum bırakmalarına teşvik etmelisin. Olumlu müşteri incelemeleri, ürünlerin, güvenilirliğini ve kalitesini artırırken, satışlarını da olumlu yönde etkiler.

Pazarlama ve Reklam Stratejileri Uygulayın

Amazon’da yurt dışı satış yaparken pazarlama ve reklam stratejileri uygulamak, ürünlerini daha geniş bir kitleye ulaştırmak için önemlidir. Amazon’un reklam platformlarını kullanarak ürünlerini tanıtabilir, hedefli reklam kampanyaları oluşturabilirsin.

31 1

Rekabeti Takip Edin ve İyileştirmeler Yapın

Amazon’da yurt dışı satış yaparken rekabeti yakından takip etmek önemlidir. Rakip satıcıları inceleyerek, fiyatlandırmayı, ürün özelliklerini ve hizmet kalitesini analiz edin. Bu bilgileri kullanarak, ürünlerinizi geliştirebilir, rekabete uygun fiyatlandırma stratejileri oluşturabilir ve müşteri memnuniyetini artırabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir