Uncategorized @tr

PrinWork ile eRank Rehberi

E rank Rehberi blogu kapagi

eRank’e Nasıl Başlanır?

eRank, Etsy yolculuğunuzda avantaj elde etmenize yardımcı olacak geniş ve büyüyen güçlü araçlara sahiptir. Tüm bu araçlar elinizin altındayken, nereden başlayacağınızı bilemeyebilirsiniz. Neyse ki, yardım etmek için buradayız.

10 2

Gösterge Paneli

eRank panonuz, verilerinizin çoğunu bir bakışta görebileceğiniz yerdir. Mağazanızın dünya çapında satışlarda hangi sırada olduğunu hızlı bir şekilde görmek istiyorsanız, bunu gösterge tablonuzun üst kısmında hızlı bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Gösterge tablosu; toplam liste kaydı sayınız, envanter değeri, eksik etiketler vb. gibi listeleme verilerinin de görüntülenmesini sağlar.

Verileri listelemenin yanı sıra gösterge tablosu; trafik istatistikleri verilerini (ayarladıysanız), en son blog gönderileriyle birlikte eRank haberlerini ve diğer yararlı bilgileri görebileceğiniz yerdir. Her şey sayfadaki widget araçları ile görüntülenebilir. Şu anda eRank ile neyi başarmak istediğinizden %100 emin değilseniz, mağazanızda geliştirmek veya ince ayar yapmak isteyebileceğiniz şeyleri bulmak için gösterge tablosu iyi bir başlangıç noktası olabilir.

Anahtar Kelime Araştırması

Listelerinizin görünürlüğünü artırmak için anahtar kelimeleri araştırmakla ilgileniyorsanız, eRank’ın Anahtar Kelime Aracı ile başlayın. (Ana Menü’de Araçlar > Anahtar Kelime Araçları altından da erişebilirsiniz.) Ürününüzle ilgili bir anahtar kelime girin. eRank, o anahtar kelime için Etsy arama sonuçlarında bulunan en iyi 100 listeyi analiz edecektir. Ayrıca, yeni anahtar kelimeler ve bunların potansiyel etkileri hakkında bazı fikirler edinmenize yardımcı olmak için popüler anahtar kelimeleri ve ilgili verileri gösterir.

11 2

Rakipleri Takip Et

eRank’ın ücretli planlarından herhangi birini kullanıyorsanız ve rakiplerinizin satışlarının nasıl gittiğini takip etmekle ilgileniyorsanız, olmak isteyeceğiniz yer burasıdır. (Ana Menü’de Rekabet altında bulabilirsiniz.) Bu araçta, takip etmek istediğiniz Etsy mağazalarını bir listeye ekleyebilirsiniz. Burada, 7 günlük dönem boyunca günlük satışların yanı sıra bu 7 günlük dönem için toplam satışları, genel toplam satışları ve mağaza yaşını göreceksiniz. Listenize mağaza ekledikten sonra, üst kısımda her bir mağaza için 7 günlük satışları gösteren bir grafik de göreceksiniz.

banner

Çok Satanlar

Ücretli plan eRank üyeleri, Etsy’de genel olarak En Çok Satanlar’ı ve önceki günden en çok satışa sahip mağazaları görebilecek. Bu sonuçları kategoriye, ülkeye ve bir mağazanın açıldığı yıla göre de filtreleyebilirsiniz.  Son derece iyi performans gösteren mağazaları bulmak için bu aracı kullanın ve ardından kendi mağazanızı geliştirmeye yardımcı olmak için inceleyin.

Trendler

Etsy’deki en son trendleri kaçırmak istemiyorsanız; eRank içerisinde Trend Buzz kullanabilirsiniz. (Ana Menü’deki Trendler sekmesinin altındadır.) Bu araç, Etsy’nin yanı sıra Google Alışveriş ve Pinterest gibi diğer birçok e-ticaret sitesi ve platformunda trend olan anahtar kelimelere bakmanıza olanak tanır.

Burada ayrıca en çok aranan ürünleri, alıcıları, stilleri ve malzemeleri de görebilirsiniz. Üzerinde çalışıyor olabileceğiniz yeni bir ürünün uygulanabilirliğine karar vermek için veya henüz başlamadığınız ürünler için ilham kaynağı olarak bu kaynağı kullanın. Bununla birlikte PrinWork’te en trend ürünleri sizleri için analiz ettiğimiz yapay zekamızdan da yararlanabilir ve sıfır hata payı ile maksimum kazanç sağlayabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Fiyatlandırma, zor bir işlem gibi durabilir. Öğelerinizi çok yüksek fiyatlandırırsanız satmayabilirler. Onları çok düşük fiyatlandırırsanız, maliyetleri karşılayacak kadar kazanmama riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz veya belki de ürünleriniz, fiyat nedeniyle potansiyel alıcılara düşük kaliteli gelir.

eRank’ın kâr hesaplayıcısı, sıkı çalışmanızın karşılığını alabilmeniz için öğelerinizin kâr için fiyatlandırılmasına yardımcı olacaktır. Ana Menü’de Araçlar > Diğer Araçlar altında bulun. Verilerinizi alanlara girmeniz yeterlidir; hesap makinesi, bir ürün satıldığında cebinize ne kadar para girdiğini size bildirmek için tüm matematiği yapar. Bu, ürünlerinizin her birinden istediğiniz kârı elde ettiğinizden emin olmak için hangi ayarlamaları yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olur. Ürünleri satışa çıkardığınızda ne kadar kâr kaldığını da görebilirsiniz. Bu, para kaybetmeden ne kadar indirim sunabileceğinizi bilmek için harika bir araçtır.

9 3

Emirler

Teslimat durum raporu, gönderilen tüm paketlerinizin durumunu tek bir noktada gösterir. Paketinizin şu anda nakliye öncesi mi, nakliye halinde mi yoksa teslim mi edildiğini bilmenizi sağlar. Her satır size tarihi, durumu, konumu, paket değerini, taşıyıcıyı ve kullanılan hizmet sınıfını gösterir. Bu aracı, Mağaza altındaki Ana Menü’de bulun.

Şimdi Daha Fazlasını Başar!

Bu bilgilerin, mağazanızı büyütmenize ve müşterilerinize daha iyi hizmet vermenize yardımcı olmak için eRank’in sunduğu tüm araçları kullanmanız için size ilham vermesini umuyoruz. Sürekli büyüyen araç setimiz ile Etsy mağazanızı optimize etmenize yardımcı olacak yeni fikirler ve bilgileri PrinWork ile edinebilirsiniz.

Sık Sorulanlar

  • eRank Nedir? eRank Esty satıcılarının performanslarını ölçmelerine, ürünlerini optimize etmelerine ve pazarlama stratejilerini geliştirmelerine yardımcı olan bir analitik ve takip aracıdır.
  • eRank Nasıl Kullanılır? eRank aracını Etsy mağazanıza kurarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Böylelikle rakip analizi, Etsy SEO araştırması, pazar araştırması gibi satışınızı artıracak ölçümler elde edebilirsiniz.
  • eRank Ücretli mi? eRank izleme aracına üye olmak ve başlangıç planını kullanmak ücretsizdir. BASIC 5.99$, PRO 9.99$, EXPERT 29.99$ olmak üzere üç paketi bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir