AliExpress

AliExpress’te Nasıl Satıcı Olunur?

AliExpress Satıcı Nasıl Olunur?

1 1AliExpress’te Nasıl Satıcı Olunur? sorusu e-ihracat ile kazanç sağlamak ve AliExpres’te satıcı olmak isteyen birçok işletmenin sorduğu sorudur. Bu blog yazımızda AliExpress’te satıcı hesabı oluşturmaktan bahsedeceğiz. İyi okumalar dileriz.  AliExpress, Çin merkezli, B2C hizmet sağlayan, müşterilerine geniş bir ürün seçeneği sunan ve rekabetçi fiyatlarla hızlı bir şekilde alışveriş yapma imkanı sağlayan bir çevrimiçi alışveriş platformudur.

Bu platform, moda, elektronik, ev dekorasyonu, kozmetik, oyuncaklar, spor malzemeleri ve daha birçok kategoride binlerce ürünü bünyesinde barındırır. AliExpress Çin’in üretim kapasitesi ve rekabetçi maliyetleri sayesinde, müşterilerine kaliteli ürünleri uygun fiyatlar ile sunmaktadır. Bundan dolayı birçok alıcının sağladığı fiyat avantajından dolayı alışveriş yaparken ilk tercihleri arasındadır.
Sen de ürünlerini dünya çapında tanınan AliExpress’te satmak istiyorsan aşağıdaki adımları takip ederek satıcı olabilirsin.

2 1

AliExpress Satıcı Hesabı Açma

Aliexpress Global Selling TR adresine gelin. AliExpress’e katılın butonuna tıklayarak mağaza açma formunu doldurun. AliExpress hesap açarken senden genellikle e-posta adresi, şifre, telefon numarası, kredi kartı bilgileri, adres gibi bilgilerini talep eder.

 

Mağazanızı Açın

AliExpress’te mağaza açmak için şirket olma şartı aranıyor. Bu nedenler bu aşamada senden istenen belgeleri eksiksiz olarak AliExpress başvuru sistemine yüklemelisin. AliExpress’te satıcı olmak için talep edilen evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Vergi Levhası
  • Ticari Sicil Gazetesi
  • Ticari Faaliyet Belgesi
  • İmza Sirküleri

Bunun yanında mağaza sahibi olabilmek için şirket, vergi, banka hesap ve yasal temsilci bilgileri de talep edilmektedir.

WhatsApp Image 2023 05 30 at 10.31.01

Ürünleri Listeleme

AliExpress’te onaylanmış bir satıcı olduktan sonra ürünlerini listeleyebilirsin. Ürün listeleme yaparken pazar yerinin kurallar ve yönergelerine uymalısın. Ardından ürün listeleme işlemini ürün fotoğraflarını, açıklama ve fiyatlarını girerek tamamlayabilirsin.  Aliexpress’te satış yapabileceğin 26 adet kategori ve alt kategori de ürünlere izin verilmektedir. Satışı yasak olan ürünler arasında cihaz, tehlikeli kimyasal ürünler, tütün ürünleri, silah ve benzeri ürünler yer almaktadır.

Ürün bulmakta zorlanıyor ve ürün tedariğinde güvenilir bir üreticiye ihtiyaç duyuyorsan PrinWork sistemimiz de olan üreticilerimize göz gezdirebilirsin. Bunun yanında sınırsız numune imkanı ile kaliteli ürünler ve doğru üretici ile e-ticaretini başarı ile yönetebilirsin.

Müşteri İletişimi

AliExpress’te mağaza işletirken müşteriler ile iletişim kurmak oldukça önemlidir. Burada üretici olarak alıcıların ile AliExpress Messenger’ı kullanabilirsin. Bu araç ile alıcıların ile doğrudan iletişim kurabilir ve sorularını yanıtlayabilirsin.   

3 1     

Siparişlerinizi Yönetin

Ürünlerinizi listeledikten sonra ürünlerinizi satmaya başlayabilir ve sipariş yönetimine yapabilirsiniz. AliExpress daha kolay ve sağlıklı şekilde siparişlerini kontrol etmen için sana birçok araç sunulur. Ayrıca AliExpress satıcı panelinden ise mağazana ait istatistikleri görebilirsin. AliExpress’in resmi lojistik partneri ShipEntegra gibi entegrasyon ve yazılım imkanları sağlayan lojistik çözümleri de kullanabilirsin. Çünkü kargo ve tedarik sürecinde gecikmeden kaynaklı ceza almamak için entegrasyon, lojistik, yazılım sistemlerini bir arada kullanan teslimat yöntemini seçmen avantaj sağlayacaktır.

Geribildirimleri Kontrol Edin

AliExpress’te müşterileriniz ile iletişiminiz kadar aldığınız geri bildirimleri sağlıklı bir şekilde değerlendirmelisin. Aldığın olumsuz geri bildirimler ile mağazada  bulunan aksaklıkları gidererek e-ticaretinde satışlarını ve müşteri sadakatini artırabilirsin.

Sonuç Olarak

AliExpress’te gerekli şartları sağladıktan sonra satıcı olup e-ticarete başlamak oldukça kolaydır. Başarılı bir mağaza açma işleminden sonra müşteri memnuniyetini de göz önüne alarak ürünlerini dünyanın dört bir yanına satabilirsin. Son olarak AliExpress’te satıcı olmak için trend ürünleri PrinWork’te keşfedebilir ve hemen globale açılabilirsin.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir