Etsy

Etsy Dropshipping

etsydropshipping

Etsy Dropshipping

Etsy, özellikle el yapımı, vintage ve benzeri ürünlere yönelik bir e-ticaret platformudur. Bu platformda satıcılar, kendi el emeği ürünlerini veya vintage ürünlerini satabilirler. Son zamanlarda, Etsy dropshipping yapmak isteyen girişimcilerin ilgisini çekmeye başladı. Etsy dropshipping, başka bir üreticinin veya toptancının ürünlerini Etsy’de satmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, ürünlerinizi üretme veya stoklama ihtiyacını ortadan kaldırarak, daha az risk ve daha düşük maliyetle işletme kurmanıza olanak tanır. 

Ancak, Etsy dropshipping yapmadan önce, Etsy’nin dropshipping politikalarını ve satıcıların uymaları gereken kuralları anlamak önemlidir. Bu blog yazısında, Etsy dropshipping ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi soru-cevap formatında yanıtladık. Hadi başlayalım. 


Etsy’de Ne Satabilirim? 

etsydropshipping1


Etsy, özellikle el yapımı ve antika ürünlerin bulunduğu bir çevrimiçi pazar yeridir. Etsy’nin resmi açıklamalarına göre, bu platform benzersiz ve yaratıcı ürünler için küresel bir pazara ev sahipliği yapmaktadır. Burada el yapımı oyuncaklar, koleksiyonlar, sanat eserleri, ev eşyaları, antika mobilyalar, mücevherler, giysiler ve tatil eşyaları gibi özel ve olağanüstü ürünler bulabilirsiniz. El sanatları ve el sanatları malzemelerinin yanı sıra, Etsy, eşsiz ve dikkat çekici ürünler arayan tüketiciler için mükemmel bir platformdur. Daha fazla bilgi için Etsy Nedir? blogumuzu okuyabilirsiniz.


Etsy’de Dropshippinge İzin Veriliyor mu? 

4 1

Etsy’nin politikasına, rastgele mağazalardan ürün yüklemek yasaktır. Ancak, tedarikçilerle işbirliği yaptığınız sürece bu durum yasal hale gelir. Bu, mağaza politikanızda, satışa sunduğunuz ürünlerin sizin üretiminiz olmadığını ve iş birliği yaptığınız bir tedarikçinin mülkiyetinde olduğunu açıkça belirtmeniz gerektiği anlamına gelir.

Kısacası, Etsy’nin politikası, el yapımı ürünlerin satışında sadece kendi tasarımınız ve üretiminiz olan ürünlere izin verir. El yapımı kategorisi altında kendi tasarlamadığınız veya tasarlamadığınız ürünlerin satışına izin vermez. Vintage ve zanaat malzemeleri kategorilerinde yeniden satışa izin verilir.

PrinWork, Etsy Satıcılarına Ne Tür Hizmetler Sağlar?


PrinWork, Etsy satıcılarına birçok avantajlı hizmet sunarak işlerini kolaylaştırır ve zamanlarını daha verimli kullanmalarına yardımcı olur. Bu hizmetler arasında,

– farklı kategorilerde trend ürünler üreten üreticilerle iletişime geçme,
– numune siparişi verme, paketleme işlemlerini üstlenme
– kâr-zarar analizi yapabilme
– lojistik süreçlerinde destek alma 

gibi seçenekler yer alır. PrinWork sayesinde, Etsy satıcıları 

– sipariş takibi, 

– üretici seçimi, 

– kalite kontrolü ve doğrudan gönderim işlemlerini tek bir platform üzerinden kolayca yönetebilirler. 

Ayrıca, maksimum sipariş adeti olmadan sipariş verebilir ve lojistik sürecini kendi tercihleri doğrultusunda yönetebilirler.

WhatsApp Image 2023 05 30 at 10.31.01

PrinWork, Etsy Mağazanız için Nasıl Kullanılır?

Etsy kullanıcıları, PrinWork’ten ürün bulup satın alabilir ve mağazalarını ve ürünlerini PrinWork ile bağlayabilir. Bu şekilde PrinWork, gönderimi yönetmeniz için Etsy mağazasındaki en son siparişleri senkronize edebilir.

Öncelikle mağazanızın entegrasyonunu sağlamanız gerekmektedir. Etsy mağazası entegre edildikten sonra siparişler anında panele düşer. Üretime başlanması için eşleşme sağlanılan üreticilere otomatik aktarabilir ve anında üretime başlanabilir. Üretim tamamlandıktan sonra kalite-kontrol süreçleri PrinWork tarafından gerçekleştirilir. Hazırlanan siparişler alıcılarına direkt olarak ulaştırılmak üzere dağıtıma çıkarılır. Böylece stok-depo ihtiyacı oluşmadan üretimden teslimata tüm süreç tek panelde organize edilir.

Etsy entegrasyonu 3 adımda tamamlanabilir:

PrinWork’te satıcı olarak üyelik gerçekleştirilir.

‘’ShipEntegra Mağazalarımı Bağla’’ seçeneğine tıklanır ve onaylamalar tamamlandıktan sonra ‘’Login’’ yapılır.

Açılan pencerede entegrasyon sağlamak istenilen mağazalar seçilir ve ‘’Save’’ butonuna tıklanır.

Lojistik yönteminde ShipEntegra’yı seçebilir ve siparişlerinizi PrinWork’e manuel veya otomatik olarak verebilirsiniz, bu da size bağlıdır. Ek olarak, ürünlerinizi tasarlamak için PrinWork’ün POD yapan üreticilerini (Print On Demand) kullanabilirsiniz, PrinWork sizin için en iyi üreticileri sıralar ve siparişlerinizi son müşteriye göndermek için depomuza gönderir. PrinWork son kontrolleri yaptıktan sonra direkt olarak alıcıya kargolar. 

Etsy Mağazanız için Nasıl Sipariş Verebilirsiniz?

Entegrasyonunuz tamamlandıktan sonra Siparişlerim kısmına girin. Burada Etsy’den gelen siparişleriniz Eşleşme Bekleniyor’a düşecektir. Ardından ‘’PrinWork Mağazasında Ara’’ dedikten sonra istediğiniz üretici ile eşleştirebilir ve üretim sürecinizi takip etmeye başlayabilirsiniz. 

etsy


PrinWork’te Print on Demand Hizmetinden Nasıl Yararlanabilirim?

6

PrinWork, print on demand (POD) adı verilen bir platform aracılığıyla kullanıcıların kendi tasarımlarını kullanarak t-shirt, kapüşonlu sweatshirt, tişört, hatta telefon kılıfı gibi çeşitli ürünleri kolayca tasarlamalarını sağlar. Platform, müşterilerinizin siparişlerini doğrudan yönlendirebileceğiniz ve ürünlerinizi üretip müşterilerinize doğrudan gönderebileceğiniz bir hizmet sunar.

Print on demand özellikle küçük işletmeler için mükemmel bir seçenektir, çünkü ürünleriniz için önceden stok yapmak zorunda değilsiniz. Bu sayede maliyetlerinizi en aza indirir ve envanter yönetimi gibi sorunlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca, PrinWork sayesinde müşterilerinize çeşitli ürünlerde tasarım yapma seçeneği sunabilirsiniz.

Özetlemek gerekirse, PrinWork; print on demand hizmetleri sunan, kendi tasarımlarınızı kullanarak birçok ürünü tasarlamanızı sağlayan bir platformdur. PrinWork, en son teknolojileri kullanarak üretim sürecini en hızlı şekilde tamamlar ve müşterilerinizin siparişleri hızlı bir şekilde işlenip en kısa sürede müşterilerinize gönderilir.

Etsy Hesabı için Dikkat Etmeniz Gerekenler

5

1.  El Yapımı Eşyaların Yeniden Satılması


Etsy şüphelenirse, ürünlerinizin sizin tarafınızdan satıldığını kanıtlamanızı ve ayrıca ürünlerin ilerleme aşamalarının fotoğraflarını isteyebilir.

2.  Yasaklı Ürün Satışı

Etsy, bazı ürünlerin satışını yasaklamış veya kısıtlamıştır:

  • Alkol, tütün, tıbbi ilaçlar, uyuşturucular ve ilgili malzemeler
  • Tehlikeli maddeler ve silahlar
  • Açık ve yetişkinlere yönelik pornografik içerik
  • Nefreti veya şiddeti teşvik eden, ırkçı ve homofobik hakaretleri içeren nefret materyalleri

 

3. Başka Bir Yasaklı Hesapla İlişkilendirilmek

Bir işletmenin, dükkanını veya işyerini halka açık bir alanda ziyaret ettiğinizde veya aynı IP adresi altından giriş yaptığınızda, Etsy’nin yasaklama algoritmasını tetikleyebilecek iki farklı mağaza ile ilişkilendirilmesi mümkündür.

4. Maddi Olmayan Mal ve Hizmetlerin Satışı

Hizmetlerin satışı, somut bir ürün sunulmadıkça yapılamaz. Ancak, dijital ürünler için bu kural geçerli değildir.

5. Hak İhlalinde Bulunan Ticari Markalar

Bir ticari markanın izinsiz kullanımı, satıcıya karşı hukuki yaptırımların uygulanmasına da sebep olabilir.


PrinWork Size Nasıl Destek Olabilir?


1. Arayarak bize ulaşabilirsiniz. 08502422304

2. Bize bir e-posta gönderebilirsiniz: [email protected]

3. Destek ve önerileriniz için sosyal medyaya bekliyoruz 🙂

Facebook
Twitter
TikTok
LinkedIn
Instagram
Pinterest
YouTube

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir