Uncategorized

Work from Home Jobs

8
evdeyapilabilecekisler min Sınırların ortadan kalktığı global ortamda teknolojinin bize sunduğu pratik çözümler sayesinde artık konfor alanımızda yapabileceğimiz iş seçenekleri söz konusudur. Birçoğu evde yapılabilecek işlerdir. Bu iş seçeneklerini evden çıkma zorunluluğu olmadan klasikleşmiş iş hayatının aksine belirli saatler içinde istemeyerek ve bir yolculuğun ardından çalışmak yerine evimizden rahatlıkla kendi şartlarımızı ve alanımızı belirleyebiliyoruz. Bugüne kadar gelen iş hayatının şartlarının bize bunu düşündürmesi ile beraber evimiz gibi bir konfor alanında yapacağımız işin bize sağladığı ek gelir ise bizim evde iş fikirlerimizin bir diğer önemli motivasyonu. Pandeminin tüm dünyaya getirdiği ciddi değişiklikler bize bunun artık bir seçenek değil bir ihtiyaç da olabileceğini düşündürdü. Evimizden çıkamadığımız bu dönemde deneyimlediğimizi evden yapılabilecek iş seçeneklerini hepimiz gördük. Pandeminin getirdiği evde kalma zorunluluğu ortadan kalksa da birçoğumuz evden yaptığı iş ile başarıya ulaştığı için evden yaptığı işe devam ediyor. Peki evde hangi işleri yapılabilirim ki? Bu noktada giriş bölümümüzde belirttiğimiz internet ortamı sayesinde fiziki olarak milyon liralık yatırımlar yapan şirketlerin aksine siz aşağıda değineceğimiz başlıklardan kendiniz için uygun bulduğunuzu seçerek stratejinizi oluşturabilir ve istikrarlı bir şekilde bu stratejiyi uygulayarak sermaye harcaması yapmadan bu şirketlerin konumuna ulaşabilirsiniz. Hadi evde yapılabilecek işler neler bir göz atalım! WhatsApp Image 2023 05 30 at 10.31.01

Evde Yapılabilecek İş Fikirleri

1. Freelance Blog Yazarlığı

Sadece evinizdeki koltukta veya masanızda kendi bilgisayarınızdan gelir elde edecek bir iş seçeneği olan freelance blog yazarlığı Yazı yazmaktan hoşlanıyorsanız, freelance yazarlık size uygun bir seçenek diyebiliriz. İsterseniz blog yazıları, isterseniz makaleler veya isterseniz bir web sitesi için içerik metni yazabilirsiniz. Bu işleri istediğiniz zaman yapmanız gayet mümkün. Bununla beraber gerek kişilerden gerekse de şirketlerden websiteleri için, tanıtım çalışmaları için tasarım çalışmaları üreterek bir gelir modeli oluşturabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak yapay zeka gibi bilgi teknolojilerini kullanarak kendi uzmanlık alanınız veya dikkat çekeceğini düşündüğünüz konular ile ilgili blog sayfası oluşturarak belirlediğiniz hedef kitlenize yönelik yazı yazabilir bir trafik oluşturarak sponsorluk çalışmaları yaparak gelir modeli oluşturabilirsiniz.

2. Grafik Tasarımcılığı

Bugün kurumlar ve kişiler tanıtımlarını yaparken sanal dünyaya son derece ihtiyaç duymaktadır. Tabii ki bunu en iyi tasarımlar ile yapmak mümkün. Bu durum Hollanda’da bulunan bir firmadan Çin’de bulunan bir firma için de geçerli. Bu sebeple kendinizi evden çıkma ihtiyacı duymadan online eğitimler alıp bunu destekleyen bilgi teknolojilerini kullanarak dünyanın her tarafında istediğiniz zaman iş fırsatı yakalayabilirsiniz. Dünyanın her yerinden farklı kurlar ile iş fırsatı olduğundan dolayı elde edilen kazanç çok daha yüksek olacaktır. evdeyapilabilecekisler2 min 1

3. E-Ticaret

Öncelikle bu başlığı daha detaylı anlamak için E-Ticaret yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Artık kullanıcıların herhangi bir ürünü veya servisi almak için evinden çıkmasına gerek yok. Kullanıcılar evinden çıkmadan bu isteklerinin veya ihtiyaçlarının evine gelmesini istiyor. Bu talebin arzını karşılamak evden çıkmadan gayet kolayca mümkün diyebiliriz. İnternet ortamında açmış olduğunuz bir mağazanızın müşteri kitlesinin genişliği artık  inanılmaz bir noktaya gelmiş bulunmakta. Eğer yurtiçi pazaryerlerinde bir mağaza kuruluşu yaparak E-ticaret yapmak isterseniz potansiyel müşteri kitleniz 85 Milyon diyebiliriz. Bu mağazanızı Global pazaryerlerinde kurmak isterseniz bu sayı Milyara ulaşabilir. Yapmanız gereken tek şey evinizdeki internet ve bilgisayarınız ile mağazanızı kurmak. Satmayı planladığınız ürün ile uygun olduğunu düşündüğünüz pazaryerinde mağazanızı kurarak satışa başlamanız mümkün. Eğer ki nasıl bir ürün seçeceğinizi veya seçtiğiniz ürünün üreticisini bulmak isterseniz hemen PrinWork ile hemen öğrenebilir ve yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Üstelik PrinWork ile yolculuğunuzun sınırlarını aşabilir ve e-ticareti e-ihracata dönüştürebilirsiniz!

4. El Yapımı (Handmade) Ürün Satışı

Evinizde TV izlerken ürettiğiniz el yapımı ürünlerinizi veya hobi olarak tasarladığını özel tasarımlarınızı dünyanın her yerinden kullanıcın ziyaret ettiği Etsy pazaryeri sayesinde 500 Milyon kullanıcının ziyaret ettiği bir mağazaya sahip olabilirsiniz. Etsy’yi detaylı anlamak için Etsy Nedir?  yazımızı okuyabilirsiniz. Özgün ve şık tasarımlarınız ile ürettiğiniz el yapımı ürünler ile kullanıcıların özenle üretimi yapıldığını gördüğü ürünler için daha yüksek fiyatlar ile sipariş vererek ziyaret ettiği Etsy’de satış yaparak evde ek iş olarak yaptığınız bu ticaretten gelirinizi artırmayı deneyin. Üstelik bunu yaparken maliyetinizi azaltarak karlılığınızı da artırmanız mümkün. Maliyetlerden biri olan kargo maliyetini azaltmak ve güvenilir bir şekilde yürütmek adına ShipEntegra ile tanışmanızı tavsiye ederiz.

5. Influencer Olmak

Sosyal Medya kullanımı günümüzde en yaygın kullanılan bir sosyalleşme aracı. Dünyada ortalama 2 buçuk saat Türkiye’de ise 3 saat olan Sosyal medya üzerinden hobi olarak ilgilendiğiniz alanların tanıtımını yaparak veya günlük hayatınızı kayda aldığını vloglar ile sosyal medya hesabınızda bir trafik oluşturabilirsiniz. Buradaki istikrarlı bir çalışma ile ciddi bir sayıya ulaşan kullanıcıların trafiğini çekebilirsiniz. Bu trafik sayesin reklam ve sponsorluk iş birlikleri yaparak ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Evinizdeki konfor ile hem dinlenip hem ek iş yapmanız mümkün. Bunu yapmak için bahsi geçen başlıkları incelemeniz ve istikrarlı adımlar atarak başarıya ulaşmanız mümkün.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *