Etsy, Uncategorized @tr

Etsy Pattern Nedir?

etsy-pattern.
Etsy, el yapımı ürünler, vintage koleksiyonlar ve benzersiz sanat eserleri satmak isteyenler için mükemmel bir platformdur. 2016 yılından beri Etsy satıcılarına birçok avantaj sunmaktadır. Çok yakın bir zamanda duyurduğu “Affiliate Programı” gibi hem satıcılarının daha fazla kazanç sağlamasını hem de müşterilerine daha iyi pazar deneyimi sunmayı hedeflemektedir. Bundan dolayı el yapımı veya vintage ürünlerin varsa Etsy senin için iyi bir pazaryeri tercihi olacaktır. Etsy’nin el yapımı ürünlerini satmak dışında kendi çevrimiçi markasını oluşturmak isteyenler içinde sunmuş olduğu bir fırsat daha bulunmaktadır “Etsy Pattern” dir. Etsy Pattern satıcılar için sunulan ek bir kanaldır. Burada satıcılar kendi çevrimiçi mağazalarını Etsy ekosistemine bağlı olarak büyütebilirler. Etsy Pattern ile kendi çevrimiçi mağazalarını kurdukları zaman Etsy dükkanlarında bulunan ürün ve listelemeleri çoğu otomatik olarak içe aktarılır. Bu şekilde satıcılar kendilerine ait olan bu mağazayı kolayca işleme alıp yönetebilir. Etsy Pattern’in sağladığı bir kolaylık ise Etsy’de bulunan envanter, ödeme yöntemleri ve sipariş yönetiminin kullanılmasına imkan sağlamasıdır. Böylece Etsy’de kurmuş olduğunuz sipariş, ödemeye dair tüm özellikler otomatik olarak Etsy Pattern içerisine aktarılır.

Etsy Pattern Ücretlendirilmesi

etsy-pattern-icommerce Etsy Pattern abonelik sistemi ile çalışan bir platform olup aylık 15$’dan başlayan, yıllık üyeliklerde ise yaklaşık %20’ye varan bir ücretlendirme sahiptir. Şimdi sana iyi haber verelim, ücretli plana katılmadan önce satıcılar hizmeti 30 gün boyunca ücretsiz deneyebilirler. Böylece risk almadan Etsy Pattern’i kullanabilir ve ücretli üyelikte oldukları zaman ise aboneliklerinden istedikleri zaman çıkabilirler. Etys Pattern’in satıcılara vermiş olduğu bir diğer imkân ise satıcıların markalarına ait özelleştirilmiş alan adlarını seçebilmelerini sağlamasıdır. Eğer varsayılan alan adı (magazaadı.patternbyetsy.com) yerine (magazadı.com) alan adını almak istersen seçtiğin alan adına da bağlı olarak 13$ ile 98$ aralığında ödeme yapman gerekir. Bizden sana bir tavsiye özelleştirilmiş alan adı mağazanı daha profesyonel kılar ve marka bilinilirliğini artırır. Fiyatlandırma konusunda sağlanan bir diğer avantaj ise ürün listeleme sadece Etsy Pattern tarafında oluyorsa ücret kesilmemesidir. Eğer ürün listelemesi hem Etsy hem de Etsy Pattern tarafında yapılacaksa ürün listeleme başına 0.20$ ödeme gerekir. Tabi sonrasında satıcının bulunduğu ülkenin vergilendirme sistemine ve istenilen ekstra hizmetlere göre bu ücretlere eklemeler olabilir. Etsy Pattern’e ait tüm ücretlendirmeler Etsy Payment hesabına aylık olarak yansımaktadır sen de buradan aldığın tüm hizmetlerini ekstra bir araç kullanmadan ödeyebilirsin.

Etsy Pattern’nin Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

etsy-pattern-seller Öncelikle şunu diyebiliriz ki Etsy Pattern üzerinden kendi çevrimiçi mağazanı kurmadan önce avantajlar ve dezavantajları karşılaştırmalısın. Burada markana, pazarlama stratejine, beklentine bağlı olarak Etsy Pattern’de örnek mağazanı kurabilirsin. Şimdi gelelim Etsy Patter’in avantajları ve dezavantajlarına.

Avantajlar

  • Öncelikle Etsy Pattern’nin en büyük kolaylığı teknik beceri gerektirmeden kolayca kurulabilmesidir.
  • Etsy’de hali hazırda satışa sunduğun ürünleri kolayca online mağazana listelemeler ile aktarabilirsin üstelik tekrardan ücretlendirme olmadan.
  • Etsy Pattern’nin özelleştirme seçeneği arasında blog işlevi de bulunduğu için  arama motorları ile organik site trafiği sağlanabilir.
  • Etsy mağazanız için sahip olunan ölçüm araçları Etsy Pattern için de mevcuttur. Böylece pazarlama stratejilerinde ölçüm, raporlama ve analiz konusunda gelişmiş sistemleri kullanabilirler.

Dezavantajlar

  • Etsy Pattern’nin sağladığı kolaylıkların yanı sıra abonelik ücretleri diğer çevrimiçi abonelik ücretlerine göre yüksektir.
  • Bütün envanter, sipariş ve ödeme yönetiminin tek bir yerde yönetildiği için iş yönetimi zorlaşabilir.

Etsy Pattern’i Kimler Tercih Etmeli?

etsy-pattern-prinwork Etsy Pattern’i avantajı ve dezavantajları ile detaylıca ele aldık. Bunların yanında komisyon ücretlerini de inceledik.  Peki Etsy Pattern’i kimler tercih etmeli? Şöyle diyebiliriz Etsy Pattern kendi markasını sağlamlaştırmak isteyen diğer bir yandan Etys’de kendi ürünlerini satan satıcılar için iyi bir tercih olacaktır. Çünkü Etsy’de bulunan envanterler listelemeler dahil kolayca ve ücretsiz olarak Etsy Pattern’e aktarabilirler. Bir yandan Etsy Pattern mağazaları olan satıcılar e-ticaret için son derece önemli olan kitle iletişim araçlarından gelen mağaza trafiklerinin raporlama ve ölçümlemeleri daha detaylı yapabilirler. Site analizleri için Google Analytics, Facebook Pixel ile yönetebilirler. Bunun yanı sıra çevrimiçi mağaza ödemeleri ve pazaryeri ödemelerini tek bir yerden Etsy Pattern’den yönetebilirler. Sen de e-ihracat, pazaryerleri, e-ticaret hakkında daha fazla içerik görmek istiyorsan PrinWork’ü takipte kal!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir