E-Ticaret

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum, Ne İş Yapabilirim? 2023

kendi-işimi-kurmak

Kendi İşimi Kurmak İstiyorum Diyenler İçin İş Fikirleri

Kariyerinizi değiştirmek, ek gelir elde etmek için farklı iş fikirleri araştırıyor olabilirsin. Her ürün ve hizmetin daha iyi versiyonunun ortaya çıktığı bu rekabetçi pazarda başarılı olma şansı yüksek iş fikirleri bulmakta oldukça zor bir konumda olmaktadır. Bizlerde senin için 2023’ün son çıkan iş fikirleri neler, hangisi senin için en uygun olur sorularına cevap niteliğinde araştırmalarımız sonucu bir yazı hazırladık Sen de bu bilgiler ışığında 2023 iş fikirleri arasından kendine en uygun olanını bulabilirsin. İyi okumalar dileriz.

Çevrimiçi İş Fikirleri

kendi-işimi-kurmak-eticaret Dijital dünyanın gelişmesi ve herkes tarafından kolay bir şekilde erişilebilir olmasından ötürü sende çevrimiçi iş fikirleri ile yaratıcılığını ve üretkenliğini kullanarak kazanç elde edebilirsin. Peki online olarak hangi iş fikirleri yapılabilir bunlara bakalım.

Blog Yazarlığı

İlgilendiğin, bilgi sahibi olduğun konular veya belirlediğin niş bir konu üzerine araştırma yaparak blog yazman online iş fikirleri arasında birçok kişide ilgi uyandıran bir konudur. Sen de kendi web sitende veya içerik oluşturacağın bir sitede blog yazarak para kazanabilirsin.

E-ticaret ile Satış

Ne demiştik dijital dünya herkes tarafından kolayca erişilebilir. Sen de bu dünya da tutkuların eşliğinde özel koleksiyonlar yaratarak veya droshipping gibi risk faktörü az iş modelleri ile e-ticaretini yapabilirsin. Ürünlerini Etsy, Amazon, eBay gibi büyük pazar yerlerinde veya kendi e-ticaret siteni kurarak satabilirsin. E-ticarette başarılı olmak için kitle iletişim araçlarını aktif kullanarak rakiplerinin önüne geçebilir ve kazancını artırabilirsin. Bunun yanında “İnternet Üzerinden Satılabilecek Ürünler” blog yazımızdan ilham alarak satışını yapmak istediğin nişi seçebilirsin.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Online olarak ek veya ana gelir kaynağı olarak yapılabilecek iş fikirlerinden biriside dijital pazarlama danışmanlığıdır. Sen de bu iş sisteminin eğitimini alıp kendini geliştirerek bu hizmeti almak isteyen işletmelere danışmanlık verebilirsin.

Podcast Yayıncılığı

2015’den bu yana üretilen podcast içerik kütüphanesi genişleyerek online iş fikirleri arasında genişliyor. Sen de ilgilendiğin veya uzmanı olduğun konu hakkında podcast hazırlayabilir seste bazı düzenlemeler yaparak podcast hosting sitesinde yayınlayabilirsin.

Küçük Bütçeli İş Fikirleri

kendi-işimi-kurmak-online Online iş fikirlerini beraber inceledik şimdi sıra geldi daha az sermaye gerektiren iş fikirleri incelmesine.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

2022 mikroçip yasasından sonra yaklaşık 1.5 milyon olduğu tespit edilen evcil hayvan sayısından da anlaşılacağı üzere evde evcil hayvan bakıcılığı sermayesiz iş fikirleri arasında boy göstermektedir. Sen de tatile çıkan veya zamanının büyük bir kısmını ofiste geçiren evcil hayvan sahiplerine hizmet vererek ek gelir elde ederek kazanç sağlayabilirsin.

Çevirmenlik

Akıcı olarak konuşabildiğin yabancı dilin mi var? O zaman sana önerebileceğimiz iş fikirleri arasında ilk olarak çevirmenlik gelebilir. Online bir özgeçmiş oluşturarak çeviri şirketlerine bağlı danışmanlık verebilirsin. Hatta medikal, hukuk, sağlık gibi özel bir alanda çalışarak da kolaylıkla müşteri bulabilirsin.

Emlak Danışmanlığı

Pandemi sürecinden sonra da yatırımın emlak sektörüne doğru kaymasının ardında kendi işimi kurmak istiyorum diyenler için ideal bir ek kazanç olmaktadır.  Sen de online veya yüz yüze eğitim alarak emlak danışmanlığı yapabilir ve işini mekandan bağımsız bir şekilde yönetebilirsin.

Doula

Lohusalık dönemi kadar hamilelik süreci de birçok kadın için zorlayıcı bir süreçtir. “Doula” hizmeti ise hamilelikte ilk üç aydan doğuma kadar olan sürede anne adaylarına yardımcı olmak için eğitim almış kişilerdir. Bu kişiler anne adaylarına profesyonel bir şekilde duygusal destek sağlamaktadır.

Muhasebeci

Küçük işletmecilerinde veri girişi, banka mutabakatı ve aylık raporlama gibi mali işlerde desteğe ihtiyacı vardır. Bundan dolayı kendi işimi kurmak istiyorum diyenler için muhasebeci olmak iyi bir seçenek haline gelmektedir.

Fitness Eğitmenliği

Günlük hayatın stresli ortamından çıkmak daha iyi bir vücuda sahip olmak isteyen kişiler için fitness eğitmenliği oldukça iyi bir iş fikridir.  Kendi işimi kurmak isteyen zamandan ve mekandan bağımsız çalışmak isteyen kişiler için oldukça iyi bir meslek seçimi olacaktır. Üstelik fitness üzerinde web sitesi kurarak içerik oluşturup randevu oluşturarak da müşteri süreçleri kolaylaştırılabilir.

Evden Yapılabilecek İş Fikirleri

kendi-işimi-kurmak-kazançlı

Bir Konuda Eğitim Verilmesi

Evde yapılacak kendi işimi kurmak isteyenler için ilk seçenek evde uzmanı veya ilgilenilen konuda eğitim verilmesidir. Sen de gerekli ekipmanı sağlayarak evde eğitmenlik yapabilirsin. Kolay bir şekilde müşteri edinmek için ise eğitim sitelerinde profil oluşturarak daha kolay öğrenci bulabilirsin.

Freelance Grafik Tasarım

Şimdiye kadar saydığımız işlerden daha fazla özgür hissettiren çalışma şekli tabiki de freelance olandır.  Tasarımcılar için ise rahatlıkla istedikleri yerden çalışabilecekleri bir diğer iş devam ederken yenisini bulabildikleri iş fikri ise freelance grafik tasarım hizmetidir. Eğer grafik tasarım konusunda bilgin yok ama ilgin varsa sen de eğitimler ile kendini bu alanda yetiştirebilirsin. Kendi işimi kurmak konusunda bir adım atmış olabilirsin.

İçerik Yazarlığı

İçerik yaratıcılığını öne çıkaran bir diğer etken ise içerik yazarlığıdır. İçerik yazarlığının gücü ile işletmelerin online varlıkları SEO bakımından daha üst seviyeye gelebilir.

Veri Analizi

Yüksek öğrenimde çoğu kişinin gördüğü istatistik dersinin ileride ek kazanç getirebileceği aklına gelir miydi? SPSS analizi alanında veri girişi ve analizi hizmetleri ile akademik çevrelere, küçük işletmelere dışarıdan destek verebilirsin. Sen de e-ihracat, pazaryerleri, e-ticaret hakkında daha fazla içerik görmek istiyorsan PrinWork’ü takipte kal!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir