E-Ticaret

Kolay Satılacak Ürünleri Keşfedin

26

Günümüzde e-ticaret yapmak isteyen birçok kişi dropshipping, Amazon FBA gibi farklı iş modelleri ile  internette ürün satarak kazanç elde etmek istemektedir. Bundan dolayı internette ne satılır, hangi ürünler daha kolay satılır gibi sorular akıllara gelmektedir. Şunu diyebiliriz ki internette ürün satmadan önce detaylı bir araştırma yapman gerekir. Ardından  uygun satış yöntemi ve pazar araştırması da peşi sıra gelmektedir. Şimdi gelelim satış grafiğini doğrudan etkileyecek kolay satılacak ürünler nasıl bulunur, kolay satılacak ürünleri en iyi hangi yöntemler ile keşfedilebilir sorularına.
Keyifli okumalar dileriz.

7 2

Kolay Satılacak Ürünler Nelerdir?

Kolay satılacak ürünler internette yüksek talep gören ürünlerdir. Aşağıda verdiğimiz maddeler ile kolay satılacak ürünler konusunda daha fazla bilgi sahibi olabilirsin.

Popüler Ürünler

Şunu unutmayın ki sosyal medya ve trendlerin fazlaca popüler olduğu bir dönemdeyiz. Bu nedenle tüketici alışkanlıklarına yön veren büyük bir etkende sosyal medya da öne çıkan popüler ürünlerdir. Sen de akımları ve öne çıkan ürünleri listeleyerek kolay satılacak ürünler listene eklemeler yapabilirsin.  Bunun için öncelikle hangi kategoride satış yapacağına karar vermeli ve ardından satış yapmak istediğin kategoride popüler ürünleri keşfetmelisin.

Kişileştirilebilir ve Özgün Ürünler

Kolay satılacak ürünler arasında müşteri isteklerine göre kişileştirilebilir ürünlerin olmamasına şaşırmamak gerek. Özgün kişiselleştirilebilir ürünler müşterilerinin alışveriş deneyimine değer katarak satın alma oranlarını artırabilir. Bundan dolayı sen de ürünlerini özgün hale getirebilirsin. Örneğin PrinWork sisteminde bulunan ürünlerin üreticileri ile kolayca ürünlerini kişiselleştirebilirsin. Bir diğer yandan PrinWork’te bulunan Print On Demand baskı teknolojisi kullanarak kişiselleştirilebilir kolay satılacak ürünler ile mağazanı çeşitlendirebilirsin.

Sezonluk Ürünler

Kolay satılacak ürünleri araştırmadan önce alıcı gözünden satın alma sürecini incelemelisin. Örnek vermek gerekirse sezon nedir, yakın zamanda önemli bir zaman  var mıdır? Sezona dair ürünler her zaman kolay satılacak ürünler olmaktadır. Bunlar belirli bir zaman diliminde birçok müşterinin ihtiyaç listesinin başında gelmektedir. Örneğin yaz sezonuna girerken kamp malzemeleri, plaj ürünleri gibi aramaları artar. Sen de bu şekilde satış yapmak istediğin ülkeyi göz önüne alarak sezonluk ürünlere karar verebilirsin. Bir diğer yandan özel günleri de hedeflediğin kitleye yakından takip etmelisin. Özel günlere yönelik çıkardığın ürünler satışlarına doğrudan bir ivme kazandırabilir.

8 2

Hedeflenmiş Ürünler

Hedeflenmiş spesifik ürünler belirli bir hedef kitle tarafından oldukça talep gören ürünlerdir. Belirli bir nişte talep gören ürünler seçmek daha spesifik müşteri kitlesine odaklanmanı sağlar. Böylece rekabet oranını azaltarak mağazanı o niş üzerinden devam ettirebilirsin.  Aslında burada anlatmak istediğimiz mantık kolay satılacak ürünlerin yanı sıra belirli bir niş üzerinden giderek derin bir analiz ile tüketicinin taleplerine odaklanmandır. Örneğin mağazanı, düğün kategorisine uygun bir şekilde düzenlemen ve içerisinde düğün kategorisine uygun ürünler barındırman müşterilerinin satın almasını teşvik edecek bir yöntem olacaktır.

Kolay Satılacak Ürünler Nasıl Bulunur?

9 2

Kolay satılacak ürünlerin neler olduğuna göz gezdirdik. Şimdi sıra geldi kolay satılacak ürünleri nasıl bulabileceğimize dair yöntemlere.

Trendleri Takip Edin

Popüler ürünler bölümünde de bahsettiğimiz gibi trendleri takip etmelisin. Çünkü trendler ile müşterilerin talepleri belirli bir zaman aralığında artar. Bu da satışlarını artırır. Trendleri takip etmek için sosyal medya ve diğer dijital platformları takip edebilirsin.

Müşteri Geri Bildirimlerini İnceleyin

Müşteri geri bildirimleri satış stratejisi ve ürün seçimi konusunda senin için çok iyi bir rehber olabilir. Müşteri yorumları ile müşterilerin beklentilerini ve ürünler de iyileştirilebilir yanları belirleyebilirsin. Yaptığın analizler sonucu ise alıcılarının talepleri doğrultusunda geliştirme yaparak kolay satılacak ürünler listene ekleme yapabilirisin.

Rakip Analizi

Rakip ve pazar araştırması kolay satılacak ürünleri bulmanın yanı sıra seni daha donanımlı bir satıcı yapmaktadır. Yaptığın incelemeler ile pazarın ihtiyaç duyduklarını, rakiplerinin sunduğu avantajları, rakiplerinin eksik taraflarını çıkarabilirsin. Böylece rakiplerinin sunduğu ürünlerden daha çok talep gören ürünler ortaya çıkarabilirsin.

Yaratıcılığı Kullan

Yaratıcı, sıra dışı, yenilikçi ürünler her zaman pazar da bir sıfır önde olur diyebiliriz. Gün geçtikçe sunulan ürünlerin sayısı arttıkça ürünleri ortaya çıkarak dokunuşlarında müşteri gözünde değeri o kadar artmaktadır.  Sen de biran önce yaratıcılığını kullan ve PrinWork’te bulunan güvenilir tedarikçiler ile ürünler oluşturabilirsin. Böylece hızlı bir şekilde kolay satılacak ürünler bulabilirsin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir