Uncategorized

How Can We Find Winning Dropshipping Products in 2023?

23

2023’ün ortalarına gelmişken ve önümüzde Black Friday, Christmas gibi önemli günler varken kazandıran dropshipping ürünlerini bulmada geç kalmamalısın. Özellikle yapay zeka teknolojilerinin e-ticarette kullanıldığı bu dönemde sen de gelen yenilikler ile hızlıca kazanan ürünleri bulabilir ve aksiyon alabilirsin.
Şimdi gelelim 2023’te kazanan dropshipping ürünleri nasıl bulunur sorusunun cevabına.

Dropshipping İş Modelinde Kazandıran Ürünler Neden Önemli ?

4 4

Dropshipping e-ticaret yapmak isteyen veya yapan girişimciler arasında oldukça popüler bir iş modelidir. Çünkü dropshipping; stoksuz ürün tedariğinden, kargolama işlemine kadar birçok işi satıcının üzerinden alır. Bu nedenle dropshipping Amazon FBA’den Affiliate Marketing’e kadar diğer iş modellerine kıyasla daha az riskli ve hızlı hareket edebilmeye imkân sağlayan bir sisteme sahiptir. Sen de başarılı bir şekilde dropshipping yapmak istiyorsan sisteminin hızına iki yöntem ile ayak uydurabilirsin. 

Bunun için öncelikle güvenilir ürün tedarikçi ağında emin olmalı ve olası durumlara karşı farklı üreticileri de ekleyerek güncel listeye sahip olmalısın. Bunun zamanını alacağını düşünüyorsan yanılıyorsun. Sende hemen PrinWork’te hızlıca satıcı olabilir ve üreticini bulabilirsin. Üstelik PrinWork platformunda istediğin üründen ücretsiz numune alabilir ve satışını yapmak istediğin ürünü önceden görebilirsin.
Dropshipping modelinde başarını artıran bir diğer faktör ise kazandıran ürünlerdir. Dropshipping’in sağladığı hızın yanında yüksek bir rekabet ortamı da getirir. Bundan dolayı kazandıran yani kârlılık oranı yüksek ve talep gören ürünleri satış yaparken tercih etmelisin. Şimdi gelen dropshipping yaparken başarımızı doğrudan etkileyen kazandıran ürünler nasıl bulunur. 

Keyifli okumalar dileriz.

2023 Dropshipping Kazandıran Ürün Bulma Stratejisi

5 3

1.Dropshipping İş Modelini Anlamalısın

Dropshipping’te kazandıran ürünleri bulmadan önce bu iş modelini anlaman gerekiyor. Stoksuz satış modeli dropshipping’i yaparken ürün seçiminde iki özelliği aramalısın: düşük ön maliyetler ve trend seviyesi. 

Düşük ön maliyetli ürünleri tercih ederek almış olduğun riski azaltırsın. Trend (viral) seviyesine bakarak ise satış kapasiteni olumlu yönde artırabilirsin. Böylelikle dropshipping yaparken güçlü rekabet ortamında başarıyı yakalama şansını yükseltebilirsin. 

Bir diğer yandan bu iş modelinde nakliyat maliyetlerini de en aza indirmek sana büyük avantaj sağlar. Örneğin Avrupa bölgesine satış odaklı bir strateji düşünüyorsan PrinWork’ün Türk tedarikçileri ile işbirliği yapabilirsin. Bu şekilde Türkiye’den Avrupa’ya gönderim maliyetin daha düşük olacaktır. Bunun yanında PrinWork’ün lojistikte gücünü aldığı ShipEntegra’nın rekabetçi fiyat politikalarından ve sağladığı entegrasyon fırsatlarından yararlanabilirsin.

2.Trendleri ve Talepleri Takip Etmelisin

Sosyal medyanın da hayatımıza girmesi ile müşteri talepleri hızlıca değişmektedir. Bundan dolayı trendleri takip etmeli  ve talep gören ürünlerin satışına yoğunluk vermelisin. Trend olan ürünleri bulmak için birçok yöntem ve araçlar kullanabilirsin. Örneğin ücretsiz olan Google Trends’i kullanarak lokasyonu hedefleyerek en çok arama alan ürünleri bulabilirsin.

Festival, özel gün, tatilleri önceden takip ederek satışının artacağını ön göreceğin ürünleri de satışa çıkarabilir ve önceden tedarikçi arayabilirsin.

Öte yandan sosyal medya, trend ürünleri bulman için iyi bir seçenektir. Sosyal medya platformları, trendlerin hızla yayıldığı ve popülerlik kazandığı yerlerdir.

Instagram, Facebook, Pinterest gibi platformlarda popüler influencerları, moda markalarını, akımları takip ederek hangi ürünlerin ilgi gördüğünü ve müşterilerin tercihlerini belirleyebilirsin. Bunlarla beraber hashtag’leri, etiketleri ve paylaşımları analiz ederek trendleri yakından takip edebilirsin.
Şimdi bakalım trend ürünleri takip etmen için hangi platformları nasıl kullanacağına?

Facebook Reels: TikTok videoları ile benzer yapıda olan Facebook reels videoları trend ürünleri keşfetmen için iyi bir seçenektir. Sen de hemen Facebook reels bölümünden akımları, popüler influencerları takip ederek trend ürünleri bulabilirsin.

Instagram: Aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı olan Instagram, yaşam tarzı, moda, güzellik ve çeşitli nişleri sergileyen görsel merkezli bir platformdur.

En son trendlerden haberdar olmak için ilgili hashtag’leri keşfetmek ve ilgilendiğin niş içindeki influencerları ve videoları takip etmek için harika bir kaynak olabilir. Böylece hedeflediğin kitlenizin taleplerini daha iyi görebilirsin.

TikTok:  Dropshipping iş modeli yapıyorsan ve viral ürünler bulmak istiyorsan TikTok senin için tam bir yıldız olabilir. Burada dünya genelinde viral olan ürünleri bulabilir ve trendleri erkenden keşfedebilirsin.

3. AI Araçlarını Kullanmalısın
6 1

2023’te hızlıca hayatımızın her alanına giren yapay zeka araçları ile zamandan tasarruf ederek hızlıca trend ürünleri bulabilirsin. Bunun için ChatGPT’ten faydalanmak senin için hızlı bir yöntem olacaktır. ChatGPT’yi kullanarak karar verme sürecini hızlandırabilir, en son pazar trendlerine, tüketici tercihlerine ve geri bildirimlere dayalı içgörüler toplayabilirsiniz.

TikTok’un derya deniz video havuzunda viral ürünler ve trend akımları bulmak oldukça zordur. Son derece basit ve anlaşılır PiPiAD ara yüzü ile aranma hacmi, rekabet düzeyi ve kârlılık gibi faktörleri analiz ederek potansiyel kazanan ürünleri belirleyebilirsin. PiPiAD’ın öngörü yeteneklerinden yararlanarak stoksuz satış ürün listenize bilinçli bir şekilde ürünlerini ekleyebilirsin.

4.Rakip Analizi

Rekabetin yüksek olduğu dropshipping iş modelinde rakip analizi seni öne çıkaracak bir stratejidir. Rakiplerinin sunmuş olduğu fiyatları, ürünleri analiz etmelisin. Rakiplerinin müşteri geri bildirimlerine göre ürün çeşitliliğini artırabilir ve pazarda ki boşluğu keşfedebilirsin. Bunun yanında yüksek talep gören ve rakiplerinde düşük sayılarda bulunan ürünleri de takip etmen de yarar var.

Rakiplerinin tedarikçi ağını araştırmalısın. Daha düşük fiyatlar, daha hızlı nakliye süreleri veya daha kaliteli ürünler gibi sana rekabet avantajı sağlayabilecek alternatif tedarikçiler aramalısın.

Sen de 2023’te kazandıran dropshipping ürünleri stratejilerini uygulayarak başarıyı hemen yakala ve 2023’ün kazananı sen ol!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *